skype wsh radom
rekrutacja online

Ubezpieczenia

Koncepcja studiów w ramach specjalności

Specjalność adresowana jest do osób, które są zainteresowane tematyką ubezpieczeń w bardzo szerokim zakresie usług. Przedmiotem zajęć będą zarówno ubezpieczenia społeczne, jak i podstawy prawne, na których oparty jest system ubezpieczeniowy w Polsce i Unii Europejskie. Studenci będą mogli poznać przepisy prawa ubezpieczeniowego i ich zastosowanie na rynkach międzynarodowych. Specjalność adresowana jest także osób ubiegających się o uprawnienia brokerskie i agentów ubezpieczeniowych. Daje też stosowne przygotowanie specjalistyczne osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą rynku usług ubezpieczeniowych. Oferta nauczania skierowana jest do osób, które zainteresowane są ścieżką rozwoju zawodowego i naukowego w zakresie działalności i zarządzania ubezpieczeniowymi.

Kompetencje:

  • wiedza praktyczna i aplikacyjna w zakresie ubezpieczeń
  • wiedza i umiejętności w zakresie obsługi klienta
  •  znajomość rynku ubezpieczeniowego Polski i Unii Europejskiej
  • Zaawansowana wiedza o narzędziach oceny kosztów i korzyści usług ubezpieczeniowych
  • Zaawansowana wiedza o procedurach doradztwa ubezpieczeniowego
  • umiejętność oceny i analizy rynku oraz ryzyka finansowego
  • znajomość marketingu usług w sektorze ubezpieczeń

Profil absolwenta

Absolwent specjalności ubezpieczenia może znaleźć zatrudnienie w firmach ubezpieczeniowych lub rozpocząć działalność gospodarczą na własny rachunek. Osoby po tej specjalności mogą pracować w instytucjach doradztwa ubezpieczeniowego oraz w firmach zajmujących się oceną ryzyka. Specjaliści tej dziedziny odnajdą się również na rynku usług analitycznych, diagnostycznych i marketingowych, związanych z sektorem ubezpieczeń.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x