skype wsh radom
rekrutacja online

Koło Naukowe Psychologii

Koło Naukowe Psychologii

OPIEKUN NAUKOWY: dr Paweł Nowak, nowak@wsh.pl

PRZEWODNICZĄCY (STUDENT): Agnieszka Gregier agnieszka.gregier@wp.pl
TERMINY I MIEJSCE SPOTKAŃ : Spotkania na terenie Uczelni (sala C-4 na ul. Traugutta), online na platformie MS Teams (kod dostępu: ckqs1fs) lub poza uczelnią w ramach wizyt studyjnych odbywają się średnio raz w miesiącu i ogłaszane są na bieżąco w ogłoszeniach w Wirtualnym Dziekanacie.

PLAN DZIAŁALNOŚCI W ROKU AKADEMICKIM 2020/2021

  1. Stworzenie osobom zainteresowanym psychologią możliwości poszerzania swojej wiedzy i umiejętności psychologicznych (m.in. na temat mediacji przy współpracy z Sądem Okręgowym w Radomiu i Oddziałem Polskiego Centrum Mediacji w Radomiu).
  2. Aktywne uczestniczenie w realizacji własnych badań naukowych m.in. nt. psychospołecznych wyznaczników uważności, czy psychologicznych uwarunkowań stylów kierowania menedżerów.
  3. Organizowanie spotkań tematycznych ze specjalistami wybranych dziedzin psychologii (m.in. psychoterapii, psychoonkologii) oraz warsztatów przy wykorzystaniu profesjonalnych filmów szkoleniowych prezentujących prowadzenie psychoterapii przez światowe autorytety w tej dziedzinie.
  4. Organizowanie wyjazdów i wizyt studyjnych (m.in. w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych, wyjazd zagraniczny do obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej, połączony z wizytą na Bałtyckim Uniwersytecie Federalnym im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie).
  5. Organizacja akcji charytatywnej w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  6. Działalność na rzecz upowszechniania wiedzy psychologicznej oraz promowania Uczelni w regionie np. prowadzenie przez studentów wraz z opiekunem Koła lekcji wychowawczych w szkołach z regionu radomskiego na tematy psychologiczne, m.in. technik psychomanipulacji, niwelowania uprzedzeń itp.
  7. Współpraca z innymi kołami naukowymi, m.in. Mazowiecko-Świętokrzyskim Kołem Naukowym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
  8. Współpraca z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu, Stowarzyszeniem Klub Abstynentów Wzajemnej Pomocy “Victoria” w Radomiu, Stowarzyszeniem „Karuzela“ w Radomiu. Wizyty studyjne w tych placówkach.
  9. Organizacja V Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej nt. ,,Nowe tendencje w psychologii i pedagogice”.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x