wsh logo

Wsparcie i Psychoedukacja

Patronat Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu od początku pandemii związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID – 19, wspiera swoich Studentów, Wykładowców i Pracowników oraz ich bliskich. Czas izolacji społecznej związany z pandemią sprzyja rozprzestrzenianiu się uzależnień biochemicznych, behawioralnych oraz zaburzeń psychicznych.

 

 

 Widząc realny obszar zagrożeń wychodzimy do Państwa z ofertą wsparcia i pomocy w zakresie radzenia sobie
z trudnościami wywołanymi izolacją społeczną, niemożnością zaspokojenia podstawowych potrzeb emocjonalnych, poczuciem pustki egzystencjalnej, lęku przed przyszłością i rozchwianiem emocjonalnym w teraźniejszości. Zorganizowaliśmy również w tym roku akademickim kolejny cykl webinarów, dotyczących aktualnych
i niebezpiecznych problemów, z jakimi borykamy się w czasie pandemii.

Koordynatorami projektu są Prof. WSH dr Andrzej Gołębiowski – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych WSH
w Radomiu i mgr Milena Durasiewicz, opiekun Pracowni Psychologiczno – Pedagogicznej w Akademickim Studium Kształcenia Praktycznego. Poszczególne wydarzenia z powyższego projektu odbywają się w formie online na platformie Microsoft Teams w Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Terminy webinarów on-line w Pracowni Psychologiczno – Pedagogicznej:

10 listopada 2021, godz. 17.30, Wpływ pandemii na zdrowie psychicznie dzieci i młodzieży. Mgr Maja Trojanowska, psycholog. Spotkanie będzie poświęcone problematyce zaburzeń psychicznych występujących u dzieci i młodzieży. Wyniki badań wskazują na znaczący wzrost trudności emocjonalnych wśród najmłodszych. Jakie trudności stały się powszechne, jak sobie z nimi radzić, jak pomóc dzieciom przetrwać czas pandemii? W trakcie spotkania będzie możliwość przyjrzenia się powyższym problemom.

15 listopada 2021, godz. 17.00, Wewnętrzna maska chroniąca przed zakażeniem SARS-CoV-2 – odpowiednie żywienie. Mgr Milena Durasiewicz, psycholog. W trakcie spotkania będzie możliwość uzyskania najnowszej wiedzy dotyczącej zaleceń dietetycznych jako działań profilaktycznych odnośnie COVID-19. Czym jest maska wewnętrzna? Co jeść,
a czego unikać, tak aby wzmocnić układ immunologiczny? Jak zadbać o siebie od wewnątrz?

1 grudnia 2021, godz. 17.00, Pandemia czas rozkwitu zgubnych nawyków. Mgr Joanna Babicka, psycholog. Jak pandemia wpłynęła na nasze emocje, zachowanie? Czego zaczęliśmy unikać? W co zaczęliśmy uciekać, tak by zminimalizować szybko lęk czy smutek? Spotkanie umożliwi przyjrzenie się różnego rodzaju nawykom, które rozwinęły się w trakcie pandemii.

9 grudnia godz. 17.00 – Emocje jako drogowskaz. Wsparcie dziecka w powrocie do szkoły po pandemii. Mgr Katarzyna Nowak, psycholog. W trakcie spotkania będzie możliwość przyjrzenia się trudnościom, które pojawiają się w trakcie powrotu dzieci do szkoły po pandemii. Będzie także możliwość wymiany poglądów dotyczących sposobów, które mogą okazać się pomocne dla dzieci i ich rodziców w powrocie do szkoły po pandemii.

13 stycznia godz. 17.00 – Praca – pasja czy uzależnienie. Wpływ pracy zdalnej w dobie pandemii. Mgr Ewelina Mleczkowska, psycholog. Spotkanie zostanie poświęcone problematyce związanej z uzależnieniami behawioralnymi, a dokładnie uzależnieniu od pracy. Gdzie leży zdrowia granica między wykonywaniem pracy z pasją i zaangażowaniem, a zatraceniem zdrowej granicy przy wypełnianiu obowiązków?

28 stycznia godz. 19.00 – „Mimo wszystko”, czyli jak być wielkim w wyjątkowej codzienności. Prof. WSH dr Andrzej Gołębiowski, pedagog, terapeuta uzależnień, coach, Dziekan WNS WSH w Radomiu. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Dzień każdego z nas jest wyjątkowy. Codzienne chwile są wyjątkowe i niepowtarzalne. Codzienność widziana
w perspektywie niepowtarzalnych wydarzeń i wyjątkowych spotkań staje się inspiracją do życia pełnego sensu
i doświadczania pełni. Wielkość codzienna daje radość i pozwala pokonać lęk, pozwala odczuwać wspólnotę z ludźmi – „mimo wszystko”.

7 lutego godz. 17.00 – Psychoterapia online, jako zasób w czasie pandemii. Mgr Mateusz Gawiński, psycholog. Jak wygląda psychoterapia online? Jaka jest jej skuteczność? Czy jest możliwość stworzenia relacji terapeutycznej
w psychoterapii realizowanej w formie online? W trakcie spotkania będzie możliwość przyjrzenia się powyższym zagadnieniom.

9 lutego godz. 18.00 – Wsparcie psychologiczne dla seniorów. Mgr Agata Brania. Czym jest wsparcie psychologiczne? Kiedy jest udzielane? Głównym tematem spotkania będzie pomoc psychologiczna skierowana do seniorów.

Miejsce: spotkania odbędą się w formie online za pośrednictwem platformy Teams w wirtualnej przestrzeni Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej

Kod umożliwiający dołączenie do zespołu: s05tt19

Partnerzy projektu – tam znajdziesz pomoc psychoterapeutyczną i wsparcie:

Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Radomskiej tel. 692430795

Ośrodek Terapii Uzależnień w Radomiu, 608 206 472

Ośrodek Terapii Rodzin Starówka w Radomiu, ul. Grabowa 7

Koordynatorami projektu są:

Prof. WSH. Dr Andrzej Gołębiowski i mgr Milena Durasiewicz

Kontakt:

agolebiowski@wsh.pl

mdurasiewicz@wsh.pl

Udostępnij
youtube
youtube
youtube
Skip to content