skype wsh radom
rekrutacja online

Współczesny Wywiad. Fakty i mity – webinar Vinceta Severskiego

Udostępnij

Zapraszamy na wydarzenie live na Facebooku Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

23 września 2021 o godz. 18:00 rozpocznie się webinar pt. „ Współczesny Wywiad. Fakty i mity.”

 

Włodzimierz Sokołowski, pseudonim literacki Vincent Severski studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Był oficerem wywiadu PRL i RP, pracował w polskim wywiadzie 26 lat z czego 13 lat poza granicami kraju. Był szkolony w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadowczych w Starych Kiejkutach oraz po 1990 roku w USA. W Agencji Wywiadu doszedł do jednego z najwyższych stanowisk kierowniczych. Pracę zaczął w 1982 roku w wydziale do spraw “dywersji”, wówczas najważniejszego wydziału polskiego wywiadu. Zajmował się tropieniem działalności obcych służb specjalnych oraz rozpracowywaniem Solidarności. W 1990 roku został pozytywnie zweryfikowany i zwolniony z pracy w wywiadzie. Na początku lat 90. został ponownie zwerbowany. Uczestniczył w ok. 140 misjach w prawie 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Odszedł ze służby w 2007 roku na własną prośbę.
Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę. Jest autorem licznych książek o tematyce sensacyjno-szpiegowskiej (sprzedaż książek w nakładzie ponad 900 tys. egzemplarzy). Podczas spotkania uchyli nieco „rąbka tajemnicy” polskiego wywiadu wojskowego. Opowie jak jego praca wpłynęła na tematykę jego książek.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x