skype wsh radom
rekrutacja online

Międzynarodowa Konferencja nt. Wolontariatu

Udostępnij

To już siódma ogólnopolska konferencja zorganizowana z inicjatywy studentów  – wolontariuszy Studenckiej Organizacji ,,Wolontariat’, która odbyła się w Wyższej Szkole Handlowej, w Radomiu tym razem w dniu 18 maja 2018. Celem konferencji była wymiana  doświadczeń i refleksji związanej z wychowawczym oddziaływaniem wolontariatu na młode pokolenie.

W konferencji wzięło udział łącznie 29  prelegentów byli to zarówno naukowcy, wolontariusze – studenci oraz  osoby reprezentujące organizacje i instytucje działające w sferze wolontariatu m. in. z: Caritas Diecezji Radomskiej,   Fundacji Verum Alfa, Stowarzyszenia Centrum Młodzieży “Arka”,  Stowarzyszenia Podzielmy się Uśmiechem.

Konferencję rozpoczęła sesja plenarna, podczas której poruszono między innymi tj. zagadnienia jak:

– rola wolontariatu w trosce św. Jana Pawła II o ludzi starych;

– wartości przekazywane młodzieży poprzez pracę wolontarystyczną;

– kształtowanie się empatii  u młodzieży pod wpływem podejmowanych działań wolontarystycznych;

– motywy podejmowania działań wolontarystycznych;

– wolontariat w jednostkach budżetowych.

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchano wystąpienia o podejmowanych działaniach pomocowych przez Caritas Diecezji Radomskiej.

Wśród uczestników konferencji wiele wzruszeń dostarczyło świadectwo matki niepełnosprawnego dziecka, która dzięki  podejmowanych działaniach przez Stowarzyszenie Podzielmy się Uśmiechem i zaangażowaniu wolontariuszy umożliwia niepełnosprawnym uczestniczenie  w życiu społecznym.

W konferencji oprócz prelegentów liczny udział wzięli uczniowie ze szkolnych klubów wolontariatu wraz ze swoimi opiekunami.

Zapisy na studia

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x