skype wsh radom
rekrutacja online

Szkolenie Legii Akademickiej

Udostępnij

W dniu 24 listopada odbyło się kolejne szkolenie członków Legii Akademickiej Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu na obiektach sportowych XI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Radomiu, pod fachowym nadzorem nauczyciela wychowania fizycznego – oficera rezerwy wojska polskiego. Legioniści mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności na policyjnym torze przeszkód, techniki samoobrony, jak również strzelanie z karabinka sportowego.

Największym jednak wyzwaniem w tym miesiącu dla Legionistów był dzień 30 listopada, w którym zaplanowany był Rajd Pieszy duktami Puszczy Kozienickiej. Pomimo skrajnie niesprzyjającej aury szkolenie nie zostało odwołane, a Legioniści o godzinie 8.00 karnie zameldowali się do wzięcia w nim udziału. Początkiem wymarszu był Rezerwat „Źródło Królewskie” – miejsce, w którym zgodnie z przekazami, król Władysław Jagiełło, urządzając polowania na grubą zwierzynę, czerpał ze źródła wodę do picia. Następnym punktem była miejscowość Molendy, a ściślej mówiąc pomnik poświęcony partyzantom Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej poległych 7 kwietnia 1944 roku podczas obławy niemieckiej. Nieopodal znajduje się pięknie sytuowany Rezerwat „Krępiec” od południa graniczący z miejscowością Garbatka Letnisko, który dla legionistów był kolejnym wyzwaniem – chociażby ze względu na pofalowany teren oraz przemoczone buty i ubrania. Droga powrotna do punktu wyjścia również nie należała do łatwych. Przez cały dzień padał mokry śnieg, a ścieżki zasnute były jego grubą warstwą. Ponad 20 kilometrową trasę ukończyli wszyscy i nikt nie narzekał. Na koniec wędrówki, chociaż niewiele sił pozostało, przy zapadającym zmroku, można było zagrzać się przy ognisku i zjeść gorącą kiełbaskę.

Była to prawdziwa próba charakteru, którą wszyscy Legioniści zdali na ocenę bardzo dobrą.

 

Zapisy na studia

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x