skype wsh radom
rekrutacja online

Ewa Kopacz i Adam Michnik – o przyszłości Polski w cyklu ?Wyborcza na Żywo”

Udostępnij

Pytania o Polskę, polską demokrację a także przyszłość polityczną PO – to tematy, z którymi 18 listopada o 18.00 zmierzyli się Adam Michnik i Ewa Kopacz, goście pierwszego, radomskiego spotkania z cyklu ?Wyborcza na Żywo?. Była premier, minister zdrowia i Radomianka – Ewa Kopacz wraz redaktorem naczelnym ?Gazety Wyborczej? Adamem Michnikiem podjęła kilka istotnych tematów związanych z funkcjonowaniem państwa i niezależności mediów pod banderą PIS.

Nie zabrakło pytań o przyszłość projektu społecznego 500 +, a także przyszłości polskiej demokracji w kontekście ostatnich projektów ustaw (aborcyjnej), która zmusiła polskie kobiety do wyjścia na ulicę.

Katarzyna Ludwińska: Od wydarzeń Czerwca 1976 minęło 40 lat, Polska się zmieniła. Ale na początku października Polacy znów wyszli na ulicę. Wyszły kobiety w niezwykle dużej masie. Czy spodziewaliście się takiego protestu?

Wydawało się, że kobiety będą ostatnią grupą, która wyjdzie na ulice walczyć o swoje prawa. Nagle okazało się, że zwycięża ideologia nad wolnością. Kobiety powiedziały “nie”. My chcemy, żyć zgodnie z naszymi przekonaniami, my chcemy brać odpowiedzialność za nasze życie ? skomentowała była minister. (red. GW)

Publiczność pytała także o obietnice Wyborcze PIS, między innymi projekt listy leków refundowanych – ?Każda obietnica bardzo głośno promowana przez rządzących, pokazująca swoją wrażliwość społeczną, ma swoje drugie dno.? W tej obietnicy tkwi pułapka ? bezpłatne leki to ulga 2/3 zł z wyjątkiem niewielu leków z wyższą np. 30 zł ulgą.  ? podsumowała Kopacz.

Pytany o losy GW Adam Michnik spuentował: Oczywiście nie wiem. Wiem dwie rzeczy: ta władza, która obiecała nam w Warszawie Budapeszt, patrzy na Budapeszt, gdzie władza zlikwidowała ostatni niezależny dziennik. My się łatwo nie poddamy. Zawsze możemy wydawać gazetę w podziemiu, mamy w tej materii pewne doświadczenie. Ja powiedziałem dziś swoim dziennikarzom: Jeśli zwyciężymy, będziecie tymi, którzy obronili Polskę. Jestem optymistą (..) “Wyborcza” jest warta obrony, to najlepszy dziennik w historii Polski. Po drugie, mam przekonanie, że jest potrzebna. Po trzecie, pesymiści są nudni. Trzeba być optymistą!?.(red. GW)

Spotkanie z cyklu ?Wyborcza na Żywo? z radomską publicznością odbyło się w  Auditorium Primum Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu a poprowadziła je redaktor radomskiego wydania ?Gazety Wyborczej?, Katarzyna Ludwińska.

 

 

 

dsc04072 dsc04076 dsc04075
dsc04073 dsc04088 dsc04089

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisy na studia

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x