skype wsh radom
rekrutacja online

Dni Kariery już za nami…

Udostępnij

W ubiegły weekend w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu zgromadzili się pracodawcy z regionu prezentujący swoje firmy oraz aktualne oferty pracy i staży w ramach Dni Kariery.

 

Wśród prezentujących firm nie zabrakło: Imperial Tobacco, Optimy sp. z o.o, Randstad Radom, Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Radomiu, Telbridge sp. z o.o., Agencji Pracy Beetsma, Związku Banków Polskich, Open Finance, RADWAG, Eurojob i Bancom.

 

Dni Kariery to wydarzenie promujące kreatywność, zaangażowanie i przedsiębiorczość kandydatów do pracy oraz nowatorskie podejście przedstawicieli firm wychodzących naprzeciw oczekiwaniom przyszłych pracowników. Dni Kariery nie ograniczyły się tylko do prezentacji ofert zatrudniania, stanowiły doskonałą platformę do wymiany doświadczeń zawodowych i prezentacji nowych trendów oraz perspektyw na rynku pracy.

 

Studenci mieli możliwość zaczerpnięcia informacji bezpośrednio od pracowników firm oraz nawiązania pierwszego kontaktu z przyszłymi pracodawcami.

 

W tegorocznym programie, oprócz stoisk reklamowych i prezentacji rozwojowych firm, nie zabrakło specjalistycznej prelekcji na temat ?Korzystanie z informacji gospodarczej przewagą
konkurencyjną firm?  prowadzonej przez przedstawiciela Związku Banków Polskich- dra Jacka Lewickiego,  jak i warsztatu szkoleniowego ?Kreatywne CV?, prowadzonego przez przedstawiciela radomskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy- Pana Janusza Wojcieszka-Łysia.

 

?Coraz bardziej popularną formą prezentacji własnej osoby staje się wideo CV, choć na razie korzystają z niego przede wszystkim aktorzy i dziennikarze. Wideo CV jest niewątpliwie uzupełnieniem klasycznej formy CV, ma wiele zalet. Przed nagraniem warto zadbać o kilka kwestii:trzeba przygotować wcześniej scenariusz wystąpienia, zadbać o wygląd, przećwiczyć tekst, zwrócić uwagę na tempo mówienia, tło, jakość dźwięku, niepożądane hałasy itp. i pamiętać o tym, że nagranie nie powinno być dłuższe niż 3 min.?- przekonywał Pan Janusz.

 

W trakcie warsztatu studenci ocenili kilka wystąpień. Najwięcej przychylnych not zdobyło nagranie Cristiny Castro (www.youtube.com/watch?v=SHY3Etcag4w)- oryginalne i bardzo kreatywne.

 

 

Jeśli już chcemy pozostać przy tradycyjnym CV, to warto korzystać z płatnych i darmowych kreatorów, jak: Europass czy intervieme, by dokument, który wysyłamy pracodawcy, zachęcał do spotkania z nami i dobrze rokował na przyszłość.

 

Dziękujemy wszystkim wystawcom i studentom za udział w Dniach Kariery.

 

 

DSC01712 DSC01717 DSC01725
DSC01736 DSC01758 DSC01769

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x