skype wsh radom
rekrutacja online

II Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

Udostępnij

?Problemy kadrowe na kilka dni przed turniejem sprawiły, że nasz występ stał pod wielkim znakiem zapytania. Tymczasem, ku wielkiemu szczęściu, zajęliśmy I miejsce?- tak, pełen radości i zadowolenia podsumował udział swojej drużyny- trener, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu- Jacek Wydra , którego podopieczni wygrali II Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej.
Do rywalizacji w tegorocznym Turnieju przystąpiło dwanaście drużyn, trzy z nich reprezentowały Wyższą Szkołę Handlową- Erazmusi, Otamany oraz Dżojstikowianka Dżojstikowo, dziewięć zaś reprezentowało szkoły średnie objętę patronatem WSH. Wśród nich przedstawiciele radomskiego: Zespołu Szkół Agrotechnicznych, Hubala, Staszica, Budowlanki oraz drużyny spoza Radomia- UKS Victoria Solec, ZSP z Iłży, L.O. Zawisza Sienno, L.O. Pionki oraz ZSP z Jasieńca.

Faza grupowa turnieju wyłoniła osiem drużyn, które dostały się do fazy pucharowej, 6 z nich zajęło pierwsze dwa miejsca w grupach, 2 kolejnym drużynom z trzeciego miejsca z najlepszym wynikiem pomogły Dzikie Karty.

Niezwykle emocjonująca faza pucharowa wyłoniła najlepszą ?czwórkę? turnieju. Mecz o 3 miejsce rozegrała drużyna Agrotechnika z zespołem z Pionek. Obydwie drużyny to debiutanci w turnieju. Więcej szczęścia miała drużyna przyjezdna, która pokonała 4:0 Zespół Szkół Agrotechnicznych.

Mecz o 1 miejsce zagrała drużyna Budowlanki Radom z L.O. Zawisza Sienno. Drużyna z Sienna, to ubiegłoroczny zwycięzca turnieju, ale mimo bardzo dobrej gry, niezwykłych umiejętności i posiadania w swych szeregach Najlepszego Strzelca, nie sprostała Budowlance. Regulaminowy czas gry zakończył się co prawda rezultatem 0:0, ale w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Zespołu Szkół Budowlanych.

Finaliści II Międzynarodowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej wystąpili w składzie: Mikołaj Kołodziejski, Damian Opałka, Cezary Pępczyński, Filip Michaluk, Marcin Szymanek, Mariusz Kowalczyk, Michał Boniek, Dawid Lubecki, Adrian Lipiński, Patryk Kołodziejczyk, opiekunowie: Jacek Wydra, Maciej Jachimkowski.

Po wręczeniu pamiątkowych medali, pucharów, dyplomów i drobnych upominków, zadowolone drużyny deklarowały już swój udział w kolejnym turnieju. Mimo porażki w meczu finałowym, trener Sienna- Krzysztof Sieczka cieszył się ze zwycięstwa. ?Nie zawsze można zwyciężać, a drugie miejsce to też sukces i zwycięstwo. Może w przyszłym roku wygramy. Tegoroczny turniej stał na naprawdę wysokim poziomie, nie tylko pod względem organizacyjnym, ale przede wszystkim pod względem przygotowania drużyn?.

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu przygotowała również statuetki dla najlepszych zawodników turnieju:
-Najlepszym Bramkarzem został Mikołaj Kołodziejski z Zespołu Szkół Budowlanych;
-Najlepszym Strzelcem- Jakub Polak z L.O. Zawisza Sienno;
-Najlepszym Zawodnikiem- Michał Kisiel z L.O. Z Pionek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju. Dziękujemy również Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za przekazane gadżety.

 

 

DSC00901 DSC00902 DSC00903
DSC00904 DSC00905 DSC00908
DSC00909 DSC00915 DSC00916

 

 

DSC00988 DSC00990 DSC00991

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x