skype wsh radom
rekrutacja online

Kolejne spotkanie klubu podróżnika !

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie KLUBU PODRÓŻNIKA WSH, które odbędzie się 17 grudnia (czwartek) o godzinie 18:00 w Cafe Gallery, ul. Traugutta 61a.

Wyprawy rowerowe i kajak !

Gośćmi najbliższego spotkania będzie dwójka niezwykłych podróżników ? Anna Migdał i Krzysztof Batycki, których pasją są wyprawy rowerowe i kajakowe. Na spotkaniu odbędzie się projekcja filmu Kajakiem w poprzek Bałtyku, który stanowi dokumentację ich wyprawy z 2013 roku.
Anna Migdał i Krzysztof Batycki ? podczas swej 3 ? tygodniowej wyprawy kajakiem w poprzek Bałtyku ? z Finlandii do Szwecji, byli całkowicie niezależni. Do kajaka, oprócz rzeczy osobistych i ekwipunku biwakowego, zmieścili również jedzenie i wodę pitną (blisko 50 litrów) na całą podróż. Niemal wszystkie noce spędzili na bezludnych wyspach. Przez większość podróży otaczała ich tylko dziewicza przyroda. Jedynie kilka razy mieli kontakt z ludzką cywilizacją ? zwiedzili średniowieczny, szwedzki zamek, kilka kościołów, XIX ? wieczne rosyjskie fortyfikacje i Mariehamn ? jedyne miasto Wysp Alandzkich. Wszystko to podczas trwania skandynawskich białych nocy.
Nie zabrakło również i chwil grozy, gdy wielka fala zrobiona w nocy przez przepływający w pobliżu ogromny prom porwała ich kajak.

 

Anna Migdał ? urodzona w
1983 r. w Warszawie; ukończyła XIX Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Warszawy, a następnie II Wy – dział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Obecnie pracuje jako lekarz pediatra
w Centrum Zdrowia Dziecka.
W 2009 r. przejechała na
rowerze Egipt z północy na południe, wraz z 8 innymi osobami.

Krzysztof Batycki ? urodzony
w 1983 r. w Radomiu; ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. płk. D. Czachowskie – go w Radomiu, a następnie
I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie.Obecnie pracuje jako lekarz radiolog w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.
W 2008 r. przejechał rowerem wzdłuż wybrzeże Litwy, Łotwy
i Estonii (ok. 2 000 km); w
2009 r. wybrzeża Zatoki Botnickiej, z Helsinek do Sztokholmu (3 300 km).

Wspólnie z Anną Migdał w
2010 r. przepłynęli wzdłuż kajakiem szwedzkie Wysokie Wybrzeże (z miasta Örnsköldsvik do Härnosand, ok.
150 km) i objechali na rowerach Gotlandię; w 2011 r. objechali na rowerach wyspy Chorwacji na południe od
Splitu; w 2012 r. ? 5 największych wysp Estonii (800 km).

 

 

Klub podróżnika

 

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x