skype wsh radom
rekrutacja online

NIEPEŁNOSPRAWNI – PEŁNOSPRAWNI

Udostępnij

Za nami druga edycja projektu „Pełnosprawni -Niepełnosprawni”. Inicjatywa Wyższej Szkoły Handlowej realizowana  z ramienia Biura  Pełnomocnika Rektora ds. osób niepełnosprawnych z powodzeniem wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń Uczelni. Kolejna odsłona przedsięwzięcia odbyła się 9 stycznia 2015 w siedzibie WSH przy ul. Traugutta 61a. Zainteresowanie jakim się cieszyła bez wątpienia świadczy o tym, że idea niwelowania granic między osobami niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi zajmuje istotne miejsce w świadomości społecznej, a o jej potrzebie i słuszności nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Już od godziny 10 w hallu WSH zaczęli gromadzić się uczestnicy oraz zaproszeni goście. W trakcie trwania rejestracji można było obejrzeć pokaz fitnessu, który poprowadziły znane radomskie trenerki.

 

Z1

 

Oficjalne rozpoczęcie poprowadziła Pani Rektor doc. dr Elżbieta Kielska oraz Komitet Organizacyjny  w składzie:

  • Prorektor doc. dr Ewa Jasiuk  – Pełnomocnik Rektora ds. osób niepełnosprawnych,
  • Dr Andrzej Gołębiowski – Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Mielcu,
  • Pełnomocnik Prorektora ds. osób niepełnosprawnych z ramienia studentów Marzena Chmielewska – Wydział Nauk Prawnych,
  • Przedstawiciel studentów Agnieszka Gałczyńska ? Frąk ? Wydział Nauk Prawnych.

Głos zajęła również Wiceprezydent Miasta Radomia Anna Białkowska odpowiedzialna za Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej. Inaugurację zakończył wykład Żyć pełnią – o codzienności i samorealizacji człowieka z niepełnosprawnością , który poprowadził Prof. dr hab. Janusz Kirenko- Dyrektor Instytutu Pedagogiki na wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie.

Następnie Podkomisarz dr Katarzyna Zaremba – Ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wystąpiła z prezentacją dotyczącą działań Policji miasta Radomia na rzecz osób niepełnosprawnych. Prelekcję przeprowadzili także trenerzy siłowni „Platinium” Łukasz Strzelecki i Karol Sikorski, którzy opowiedzieli o wpływie aktywności fizycznej na zdrowie, a to tylko kilka spośród licznych wystąpień przewidzianych w programie wydarzenia.

 

z3

 

W drugim panelu udział wzięli:

  • Zbigniew Szymański – Droga do sukcesu,
  • Sylwia Wolska z Fundacji Normalna Przyszłość  – Wsparcie motywuje- aktywność osób niepełnosprawnych w naszym mieście,
  • Krzysztof Łyżwiński- Prezes Stowarzyszenia Budujemy Przystań  w Radomiu i Anna Boruta – wicedyrektor Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych w Radomiu – Praca z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną w Stowarzyszeniu Budujemy Przystań,
  • Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Mielcu WSH dr Andrzej Gołębiowki – Jak rozwinąć skrzydła ? Czyli pomoc tym, którzy stracili nadzieję.

W ramach projektu odbyło się również szkolenie dotyczące aktywnych metod pozyskiwania pracy przez osoby niepełnosprawne.

Merytoryczną strefę wydarzenia uzupełniały liczne atrakcje, m.in.: losowanie nagród w postaci gadżetów i karnetów do siłowni „Platinium” oraz biletów na mecz WKS Czarni Radom – do odebrania z rąk zawodników, którzy nie tylko wsparli akcję, ale także uczestniczyli w jej części.

 

z2

 

Projekt „Niepełnosprawni – Pełnosprawni” zakończył się w artystycznym klimacie – podczas wieczoru poetyckiego Prof. dra hab. Janusza Kirenko. W Caffe Gallery, przez cały dzień, można było również obejrzeć wystawę prac naszego gościa.

Prezentacja1

Dziękujemy serdecznie przybyłym gościom i uczestnikom.

Podziękowania kierujemy również w stronę sponsorów:

Siłownia Platinium,
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu,
Agencja Interaktywna Media Project Group,
Firma Bogwal Hale s.c.,
Multitudo – Michał Miller,
Demobil – Sklep Wojskowy,
Klub Sportowy WKS Czarni Radom.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x