skype wsh radom
rekrutacja online

Biblioteka

W nawiązaniu do Zarządzenia Rektora Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID- 19 wśród społeczności Wyższej Szkoły Handlowej informujemy, że Biblioteka jest NIECZYNNA dla Czytelników od 12 marca 2020 r. do odwołania. Pracujemy zdalnie,  prosimy zatem o kontakt drogą mailową oraz na platformie Microsoft Teams.

Studenci i pracownicy WSH mają pełny dostęp zdalny do wszystkich baz pozostających w naszej subskrypcji. Zaległości na koncie (kary, przetrzymane książki) nie są przeszkodą w dostępie do zasobów elektronicznych. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty baz elektronicznych Wyższej Szkoły Handlowej:

•elektroniczna czytelnia e-booków Ibuk Libra

•najobszerniejsza i kompleksowa baza prawa polskiego Legalis

•baza publikacji naukowych, czasopism, e-booków w języku angielskim EBSCO  Information  Services

Już dziś napisz na adres: biblioteka@wsh.pl w celu otrzymania loginu i hasła do bazy Legalis, EBSCO, oraz kod do Ibuk Libra.

 

 

 

BIBLIOTEKA i WYDAWNICTWO

Dyrektor Biblioteki

mgr Irmina Szlendak

e-mail: biblioteka@wsh.pl

Microsoft Teams: irmina.szlendak@wsh.pl

Skype: irmina.szlendak@wsh.pl

Wtorek – Sobota 8.00 – 16.00

Microsoft Teams: olga.grudzien@wsh.pl

Skype: olga.grudzien@wsh.pl

Wtorek – Sobota 8.00 – 16.00

mgr Olga Grudzień

Prezentujemy bazy i serwisy, które oddajemy do dyspozycji studentów, słuchaczy i pracowników naukowych WSH

IBUK Libra

IBUK Libra to elektroniczna czytelnia e-booków – podręczników akademickich, publikacji naukowych, popularnonaukowych i specjalistycznych, czasopism naukowych, m.in. z zakresu prawa, administracji, ekonomii, informatyki, bezpieczeństwa wewnętrznego, pedagogiki i psychologii, a także beletrystyki.

Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem. Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.
Studenci WSH mają możliwość korzystania z serwisu ze wszystkich komputerów znajdujących się na terenie Uczelni poprzez stronę internetową www.libra.ibuk.pl, a także możliwy jest dostęp zdalny pozwalający użytkownikom na korzystanie z książek z dowolnego (np. domowego) komputera po zalogowaniu się do sieci (kod dostępu do pobrania w Bibliotece). Platforma IBUK Libra daje Studentom Wyższej Szkoły Handlowej możliwość funkcjonalnej pracy z tekstem on-line, oznacza to, iż każdy użytkownik będzie posiadał swoje indywidualne konto MyIBUK, które pozwala na tworzenie notatek, zaznaczanie i tagowanie fragmentów książek, podgląd bibliografii w różnych formatach, zaawansowane przeszukiwanie treści, możliwość sprawdzania naniesionych zmian w Centrum Książki oraz bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN.

Do końca kwietnia w ramach zasobów systemu IBUK Libra udostępniamy dodatkowy  bezpłatny pakiet 20 publikacji metodologicznych od PWN.

Lista 20 tytułów od PWN

 

Wejście: libra.ibuk.pl

Legalis

Baza Legalis jest najobszerniejszą i kompleksową bazą prawa polskiego. Wszystkie typy danych w wersji Legalis on-line aktulizowane są codziennie (dni robocze). Baza zawiera m.in.:
– akty prawne – System Legalis oferuje najobszerniejszą bazę aktów prawnych oraz gwarantuje dostęp do kompletu ujednoliconych aktów z Dziennika Ustaw. Pełne teksty z zachowaniem wszystkich wersji czasowych umożliwiają ich porównywanie w prosty i intuicyjny sposób. Akty prawne w bazie Systemu Legalis to: Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie, Dzienniki urzędowe UE, Prawo miejscowe, Dzienniki urzędowe ministerstw i urzędów, Prawo korporacyjne, Projekty ustaw.
W bazie Legalis znajduje się komplet aktów źródłowych od 1918 r.
– orzecznictwo – bogata baza najbardziej aktualnego orzecznictwa sądów polskich i europejskich m.in.: Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Sądów Apelacyjnych, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości UE, w tym obszerna baza niepublikowanego orzecznictwa Sądu Najwyższego.
W sumie, w Bazie znajduje się ponad 1 147 000 orzeczeń od 1925 r.

– wzory pism i umów – największa na rynku baza wzorów pism i umów, prezentowanych w formacie word, excel i pdf. Część wzorów zawiera praktyczne objaśnienia (powiązane z odpowiednimi modułami komentarzowymi). W sumie prezentowanych jest ponad 17 000 wzorów pism i umów.
– informator – baza adresów podmiotów publicznych, dane o wskaźnikach stosowanych w gospodarce
– aktualności i kalendarium – źródło informacji o zmieniającym się prawie
– Polska Bibliografia Prawnicza PAN – obejmuje wszystkie pozycje od 1970 r.

Studenci, wykładowcy oraz pracownicy WSH mają dostęp do następujących modułów komentarzowych:

– Prawo cywilne
– Prawo administracyjne
– Prawo podatkowe
– Prawo pracy
– Prawo karne
– Prawo gospodarcze
– Prawo samorządowe
– Prawo własności intelektualnej
– Unia Europejska

Dostęp do zasobów Bazy Legalis jest możliwy ze wszystkich komputerów znajdujących się na terenie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

Wejście: sip.legalis.pl

EBSCO Information Services

oferuje w ramach licencji krajowej wszystkim instytucjom akademickim i naukowym w Polsce dostęp online do pakietu podstawowego następujących baz danych w języku angielskim. Bazy są dostępne na platformie EBSCOhost i obejmują szeroki zakres dziedzinowy: nauki ścisłe, techniczne, humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, biznes oraz nauki medyczne i biomedyczne.

EBSCO pakiet

Zachęcamy do skorzystania z dodatkowych baz: OGÓLNODOSTĘPNE BAZY ELEKTRONICZNE

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x