skype wsh radom
rekrutacja online

Program Erasmus+

ERASMUS + to nowy program UE na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu opracowany na lata 2014-2020.

Nowo opracowany program ma na celu zaowocować w zmiany społeczno-ekonomiczne, a przede wszystkim znacząco przyczynić się do realizacji strategii ?Europa 2020? na rzecz wzrostu gospodarczego, zatrudnienia, czy sprawiedliwości społecznej. Nowy program ERASMUS + zastąpił kilka dotychczasowych popularnych programów unijnych tj.:

  • LLP Erasmus (Uczenie się przez całe życie-Erasmus);
  • Młodzież w działaniu;
  •  Erasmus Mundus;
  •  Erasmus Tempus;
  •  Alfa;
  •  Edulink;
  •  programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego;

ERASMUS

ERASMUS + ma na celu wykroczenie poza zakres wyżej wyszczególnionych programów przez promowanie synergii i wzajemnego inspirowania się w rożnych dziedzinach kształcenia, szkolenia, młodzieży, eliminowanie sztucznych granic istniejących między poszczególnymi działaniami i projektami, wspieranie nowych pomysłów, przyciąganie nowych podmiotów ze środowiska pracy i społeczeństwa obywatelskiego oraz pobudzanie nowych form współpracy.

Budżet programu wynosi 14,7 mld euro i zakłada, że ponad 4 miliony osób zdobędzie cenne doświadczenie i nowe umiejętności studiując na uczelni partnerskiej, bądź odbywając praktyki lub wolontariat w prestiżowych europejskich przedsiębiorstwach. Program ERASMUS + również po raz pierwszy będzie wspierał przedsięwzięcia sportowe w szczególności mając na celu rozwiązanie problemu stosowania dopingu czy też ustawiania wyników zawodów sportowych.

Po raz pierwszy również program ten przewiduję dodatkowe wsparcie finansowe dla osób niepełnosprawnych oraz tych z trudną sytuacja materialną, a także możliwość wyjazdów na praktykę niedawnym absolwentom.

Podsumowując, program ERASMUS +  został opracowany tak, by wspierać działania krajów uczestniczących w programie na rzecz efektywnego wykorzystania potencjału umiejętności ludzkich i kapitału społecznego Europy, potwierdzając jednocześnie zasadę uczenia się przez całe życie przez powiązania wsparcia na rzecz uczenia się formalnego, pozaformalnego i nieformalnego w dziedzinach kształcenia, szkolenia i sportu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x