skype wsh radom
rekrutacja online

Oferty praktyk i staży

OFERTY PRAKTYK I STAŻY

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Studenckie praktyki zawodowe stanowią jeden z istotnych elementów kształcenia. Umożliwiają pracodawcy poznanie potencjalnego kandydata zaś studentom nabycie cennego doświadczenia zawodowego. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Dział Współpracy z Zagranicą i Praktyk Studenckich we współpracy z radomskim oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przygotował ofertę praktyk. Oferta praktyk skierowana jest do wszystkich studentów z kierunków: Administracja i Ekonomia. Osoby zainteresowane realizacją praktyk zawodowych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych prosimy o kontakt z działem praktyk – pok. 103, Traugutta 61a, praktyki@wsh.pl, tel.048/ 363 22 90 w. 45

 

ZUT Energoaudyt Sp. z o.o.

Firma ZUT Energoaudyt Sp. z o.o. zajmuje się kompleksowymi usługami transformatorowymi oraz dostarczaniem urządzeń monitorujących do turbin, generatorów i transformatorów. Nasza siedziba znajduje się w ścisłym centrum Radomia.  Do obowiązków praktykanta należeć będzie podstawowa obsługa biura, a także pomoc innym pracownikom w pełnieniu ich obowiązków w zakresie marketingu, sprzedaży i logistyki. Praca w środowisku międzynarodowym. Dzięki tym praktykom student/ka może się bardzo dużo nauczyć, poznać perspektywiczną branżę, jaką jest energetyka, a także wielu ciekawych ludzi. Jeżeli będziemy z wzajemnością zadowoleni ze współpracy, to istnieje opcja dalszej współpracy ze studentem, już jako pełnoprawnym pracownikiem firmy. 

Wymagania:
– Komunikatywna znajomość języka angielskiego. Lepsza znajomość języka będzie dodatkowym atutem
– Odpowiedzialność
– Znajomość pakietu office (przede wszystkim powerpoint i word)
– Komunikatywność, poczucie humoru i wysoka kultura osobista.

CV prosimy przesyłać na adres:
d.wojcik@zutenergoaudyt.com.pl

Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A.

organizuje programy stażowe dla studentów III, IV, i V roku studiów. „Challenging Path” to ciekawy i pełen wyzwań program dla zaangażowanych i ambitnych osób, to również najlepszy sposób, by poznać pracę międzynarodowego koncernu. Dla wielu młodych ludzi to często pierwszy krok do zawodowej kariery.
Jeżeli rozwój zawodowy ma dla Ciebie duże znaczenie i chcesz związać swoją przyszłość z obszarem produkcyjnym, to „Challenging Path” jest właśnie dla Ciebie!

Aktualnie organizujemy staże w następujących działach:

 • Departament Techniczny
 • Departament Logistyki
 • Departament Produkcji
 • Departament Jakości i Systemów
 • Departament Zasobów Ludzkich

U naszych Stażystów cenimy:

 • zaangażowanie i indywidualizm
 • ambicję oraz gotowość podejmowania wyzwań
 • komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole
 • chęć związania swojej przyszłości zawodowej z przedsiębiorstwem produkcyjnym
 • umiejętność obsługi MS Office (Excel, PowerPoint, Word)
 • dobrą znajomość języka angielskiego

Oferujemy

 • płatny 6-miesięczny staż w jednym ze wskazanych departamentów
 • uczestnictwo w ciekawych projektach prowadzonych aktualnie w firmie
 • przydzielenie opiekuna każdemu uczestnikowi staży
 • możliwość dostosowania godzin pracy
 • wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i systemów
 • referencje po zakończeniu programu stażowego
 • możliwość zatrudnienia dla najlepszych stażystów

Zainteresowane osoby prosimy o wysłanie CV z dopiskiem „Staż” na adres:
plrm-rekrutacja@pl.imptob.com lub:  Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A., Departament Zasobów Ludzkich,
ul. Tytoniowa 2/6, 26-600 Radom

Zainteresowane osoby informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy załączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowy przez Spółkę dla celów rekrutacji zgodnie z ?Ustawą o ochronie danych osobowych? z d. 29.08.97r.

 

 

Studiujesz? Praktykuj!
Program Praktyk w administracji publicznej

Praktyka studencka to doświadczenie zawodowe na przyszłość.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego promuje dobre praktyki, bo ich ramach można zdobyć nowe umiejętności, sprawdzić wiedzę zdobytą na studiach i nawiązać kontakty.

Praktyki w administracji to element rządowego programu zapowiedzianego przesz premier Ewę Kopacz w expose. Od czerwca 2015 r. takie praktyki będą możliwe w ponad 1500 urzędów administracji państwowej (urzędy mają zgłosić przynajmniej jedno miejsce praktyk na każdych 20 zatrudnionych pracowników). Nad organizacją tych praktyk czuwa Szefowa Służby Cywilnej, minister w kancelarii Prezesa Rady Ministrów Claudia Torres-Bartyzel.

Program praktyk studenckich w administracji rządowej jest szansą dla studentów na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w interesujących i zróżnicowanych uwarunkowaniach administracji publicznej. Ponad 1 500 urzędów administracji rządowej oraz jednostek przez nie nadzorowanych zobowiązało się do przygotowania ponad 16 600 miejsc praktyk. Aktualna oferta dostępna jest pod adresem:  http://oferty.praca.gov.pl/.

praktyki adm

BAZA

Informacje o tych miejscach zamieszczane są sukcesywnie – do końca roku – w bazie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Na tej podstawie pracownicy uczelni odpowiedzialni za organizację praktyk mogą:

 1. wybierać ofertę, a następnie wytypować studenta/grupę studentów, dla których oferta praktyki jest najwłaściwsza.
 2. nawiązać bezpośrednią współpracę z określoną jednostką administracji.

Aby ułatwić uczelniom zadanie, w urzędach zostały wypracowane szczegółowe zasady współpracy uczelni z jednostkami administracji, a także wzory dokumentów pozwalające na efektywne zrealizowanie praktyki.

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jak uczelnia ma załatwić studentom praktyki w administracji?
  Potrzebne dokumenty i wyjaśnienia znajdują się w serwisie BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
  11 maja minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska wystosowała list z wyjaśnieniami do wszystkich uczelni.
 • Kto może być praktykantem w administracji w ramach tego programu?
  Praktykantem może być wyłącznie osoba będąca studentem i posiadająca ważną legitymację studencką, skierowana przez uczelnię na podstawie pisemnego porozumienia z urzędem.
  Informacja na temat praktyk.
 • Jak się dowiedzieć, czy student spełnia wymogi danej instytucji?
  Każdy urząd określi profil kandydata na praktyki, wskazując zakres zadań praktykanta oraz opis możliwych do uzyskania w trakcie praktyk umiejętności i kompetencji.
  Informacja na temat praktyk.
 • Dlaczego praktyki są nieodpłatne?
  Nasze miesięczne praktyki ? w przeciwieństwie do staży ? są elementem edukacji. Ich celem jest zyskanie umiejętności i kompetencji, które potem doceni rynek pracy.

 

 


 

DZIAŁ WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ I PRAKTYK STUDENCKICH

ul. Traugutta 61a
26-600 Radom, pokój 103
tel/fax. 48 363 22 90 w. 45
e-mail: biurokariery@wsh.pl,  praktyki@wsh.pl
Godziny pracy: czw. – sob. godz. 8.00 – 16.00

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x