skype wsh radom
rekrutacja online

Koło Psychologii

Koło Naukowe Psychologii

OPIEKUN NAUKOWY: dr Paweł Nowak, nowak@wsh.pl

PRZEWODNICZĄCY (STUDENT): Mateusz Wnukowski m.wnukowski95@gmail.com

TERMINY I MIEJSCE SPOTKAŃ: Druga środa miesiąca, godz. 16.30, sala C-4 ul. Traugutta 61a.

PLAN DZIAŁALNOŚCI W ROKU AKADEMICKIM 2017/2018

 

  1. Rozpoczęcie nowego projektu badawczego z zakresu psychologii zarządzania pt. „Style kierowania menedżerów – uwarunkowania psychologiczne”

2. Działalność na rzecz upowszechniania wiedzy psychologicznej oraz promowania Uczelni w regionie np.zaproponowanie szkołom patronackich przeprowadzenie lekcji wychowawczej na tematy psychologiczne prowadzonej przez studentów wraz z opiekunem Koła.

3. Stworzenie osobom zainteresowanym psychologią możliwości poszerzania swojej wiedzy i umiejętności psychologicznych (m.in. na temat mediacji przy współpracy z Sądem Okręgowym w Radomiu i Oddziałem Polskiego Centrum Mediacji w Radomiu).

4. Aktywne uczestniczenie w realizacji własnych badań naukowych (m.in. nt. stylów kierowania menedżerów, psychospołecznych uwarunkowań dystansu społecznego wobec wybranych grup społecznych; psychospołecznych aspektów postaw patriotycznych i nacjonalistycznych) oraz projektów na rzecz środowiska lokalnegoi przedsięwzięć edukacyjnych Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

5. Organizowanie spotkań tematycznych ze specjalistami wybranych dziedzin psychologii (m.in. psychoterapii i terapii uzależnień).

6. Podejmowanie i prowadzenie przez członków koła zespołowych i indywidualnych prac naukowo-badawczych (m.in. na temat stylów kierowania menedżerów, psychospołecznych uwarunkowań postaw patriotycznych i nacjonalistycznych).

7. Organizowanie wyjazdów i wizyt studyjnych (m.in. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Radomiu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Radomiu, Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, wyjazd zagraniczny do Budapesztu, połączony z wizytą na Uniwersytecie Budapesztańskim Loranda Eötvösa).

8. Współpraca z innymi kołami naukowymi, organizacjami i instytutami w kraju i za granicą (m.in. Mazowiecko-Świętokrzyskim Kołem Naukowym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej).

9. Organizacja spotkań integracyjnych.

10. Organizacja akcji charytatywnej w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (14 stycznia 2018 roku).

11. Pomoc w organizacji i uczestnictwo w przedsięwzięciach organizowanych przez uczelnię: konferencjach, debatach, dyskusjach panelowych, akcjach charytatywnych itp.

12. Nawiązanie współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu

13. Organizacja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej nt. ,,Nowe tendencje w psychologii i pedagogice”.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x