skype wsh radom
rekrutacja online

Szlachetna Paczka dla Pani Zofii

Udostępnij

W tym roku po raz kolejny społeczność akademicka Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, włącza się w akcję Szlachetna Paczka. Chcemy nieść pomoc, radość i zapewnić bezpieczne Święta Bożego Narodzenia wybranej rodzinie. Wesprzyjmy ponownie rodzinę wspólnie ze Stowarzyszeniem Wiosna  i sprawmy, że otrzyma ona mądrą, skuteczną i indywidualną pomoc.

Tegoroczna akcja zbierania środków finansowych przeznaczona zostanie dla Pani Zofii (83 l.) która samotną kobietą mieszkającą w starym domu. Dawniej aktywnie pracowała w żegludze, wiodła z mężem skromne życie. Po śmierci małżonka zamieszkała w domu po rodzicach. Państwu nie było dane mieć dzieci dlatego kobieta została teraz bez najbliższych. Niedawno umarł jej kochany brat, który miał się nią opiekować i być oparciem, kiedy pani będzie mieć mniej siły, a z każdym dniem ich ubywa. Mieszkanie pani Zofii jest w złym stanie. Przeciekający dach, stare ściany, nieszczelne drzwi to główne utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu. Stan domu przyczynił się do problemów zdrowotnych i zwiększenia kosztów ogrzewania. Pani Zofia boryka się bowiem z migotaniem przedsionków, niewydolnością serca, arytmią oraz problemami z chodzeniem i ciśnieniem. Jedynym dochodem jest emerytura w wysokości 1500 złoty, a po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania, kredytu zaciągniętego na drobne prace remontowe domu i wydatki na leki pani pozostaje na życie około 490 zł.

Zbiórkę pieniędzy przeprowadzili  Studenci Koła Naukowego Młodych Pedagogów, Studenckiej Organizacji Wolontariat i Samorządu Studenckiego.

Koordynatorem Szlachetnej Paczki z ramienia Uczelni jest Pani dr Magdalena Buzor.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x