skype wsh radom
rekrutacja online

Finanse Samorządu Terytorialnego – II Konferencja Naukowa

Organizowana już II Konferencja ma być forum wymiany wiedzy i doświadczeń na temat samorządności w Polsce i w Europie. Osłabienie gospodarcze, które dotknęło także Polskę, spowodowało m.in. spadek dochodów podatkowych samorządów. Niestety zmiany w podatkach dochodowych oraz mniejsze wpływy z tych podatków nie są rekompensowane wzrostem wpływów z podatków i opłat lokalnych oraz dochodów majątkowych czy podatków ekologicznych. Co może w takim razie wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej samorządu terytorialnego? Ograniczenie wydatków, zmiany w systemie podatkowym, a może wzrost efektywności egzekucji należności podatkowych? A może skupić się na przedsiębiorczości i jej rozwoju? Na te i wiele innych zagadnień będą próbowali odpowiedzieć Uczestnicy konferencji.

Konferencja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: członków organów wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego oraz osób pełniących funkcję takiego organu, członków organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, pracowników urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych i urzędów gmin, pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz wszystkich osób zajmujących się tematyką szeroko pojętych zagadnień finansów samorządu terytorialnego.

Nadesłane przez Państwa referaty, po uzyskaniu pozytywnej recenzji, zostaną zamieszczone w wydanej monografii, która zostanie wręczona podczas Konferencji.

Więcej informacji na stronie Fundacji Przedsiębiorczości i Rynku Pracy.

Zaproszenie

Miejsce i data konferencji:
19 ? 20 maja 2017 r.
Kozienicki Dom Kultury
ul. Warszawska 29
26-900 Kozienice

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x