skype wsh radom
rekrutacja online

Rusza kolejna edycja Maratonu Pisania Listów!

Udostępnij

Już po raz drugi wraz z międzynarodową organizacją Amnesty International, Wyższa Szkoła Handlowa zaprasza Radomian do wzięcia udziału w Maratonie Pisania Listów

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem. Idea narodziła się w Polsce, w warszawskiej grupie lokalnej. Pierwszy Maraton zorganizowano w 2001 r. i wpisał się na stałe w kalendarz działań prowadzonych przez Amnesty International.

Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Najważniejszym celem Maratonu Pisania Listów jest realne wpływanie na losy osób, których prawa człowieka są łamane. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób, biorących udział w Maratonie, otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione, przyznają, że dodawały im otuchy i pocieszenia w ciężkich chwilach. Listy solidarności okazują się dużym wsparciem dla prześladowanych i więzionych.

W poprzednim roku, dzięki wsparciu: szkół średnich, radomskich władz, sportowców, artystów, studentów WSH oraz zainteresowanych akcją Radomian, udało się zebrać 2299 listów.

W tym roku Amnesty International wybrała 12 bohaterów spośród 11 krajów:

Mahmoud Abu Zeid –  Egipt

Edward Snowden – Stany Zjednoczone

Bajram Mammadow i Gijaa Ibrahimow – Azerbejdżan

Ilham Tohti – Chiny

Johan Teterissa – Indonezia

Zeynab Jalalian – Iran

Fomusoh Ivo Feh – Kamerun

Peace River Valley – Kanada

Annie Alfred – Malawi

Máxima Acuña – Peru

Eren Keskin – Turcja

Tegoroczny finał akcji odbędzie się w dniach od 10-11 grudnia w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, przy ul. Traugutta 61a. Przez 24 godzin będziemy odręcznie pisać listy w obronie osób, których prawa są łamane na całym świecie!

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji. Każdy list może odmienić czyjeś życie!

Patronat medialny nad imprezą objęli: Radomska Grupa Medialna, Telewizja Zebrra, Telewizja Dami oraz Gazeta Wyborcza.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x