skype wsh radom
rekrutacja online

Ambasador Rosji na temat stosunków rosyjsko-polskich

Udostępnij

 

Sergey Andreev ambasador federacji Rosji? Przekształcenie pamięci narodu w krótkim czasie jest niemożliwe. Trzeba na to czasu. Nie możemy zastępować analizy – emocjami. Musimy ściśle przestrzegać prawa międzynarodowego a wzajemny szacunek jest podstawą. ?

 

W trakcie spotkania ambasador wygłosił wykład na temat stosunków Rosji i Polski skupiając się na okresie międzywojennym aż do współczesności. Wspomniał o rozbiorach jakie miały miejsce. Według niego źródła problemów między Polska a Rosją sięgają czasów mongolskiego najazdu.

 

Ambasador etapami opowiedział o wojnie, umieralności jeńców, pakcie Ribentrop Mołotow aż po czasy współczesne. Według niego pomniki radzieckie w Polsce uznaje się za niegodne a IPN apeluje o ich likwidacje. Twierdzi również, że w Polsce przybiera na skale ? wojna na pomniki?, a co roku wzrasta liczba ich dewastacji. Sprawcy bezczeszczenia podlegają surowej karze.

 

IMG_7563 IMG_7551 IMG_4483

 

IMG_4459 IMG_7567 IMG_4500

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x