skype wsh radom
rekrutacja online

Zobacz Zakład Karny od środka

 

Jesteś ciekawy, jak wygląda życie w zakładzie karnym?

Chcesz skonfrontować stereotypowe myślenie o więzieniach z rzeczywistością?

Interesujesz się psychologią, bezpieczeństwem wewnętrznym lub resocjalizacją?

Jeśli tak, to zapraszamy Cię na wizytę studyjną do Zakładu Karnego w Żytkowicach organizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Psychologii.

Zakład Karny w Żytkowicach istnieje od lutego 1983 roku. Powstał na bazie działającego wcześniej Ośrodka Przystosowania Społecznego. Ciekawostką jest to, iż kiedy w 1990 roku z powodu kryzysu ekonomicznego zakładowi groziło zamknięcie kadra penitencjarna i skazani stanęli solidarnie w obronie zakładu. Tutejsi pensjonariusze kierowali się prostą zasadą: chcieli być tam, gdzie jest dobrze. Sprawa nabrała szerszego rozgłosu po publikacjach w prasie. W Gazecie Wyborczej z 25.09.1990 roku w artykule „Zostawcie nam kryminał!” oraz Słowie Powszechnym – „Obronimy nasz zakład…” przytoczono kilka wypowiedzi skazanych: „będziemy bronić naszego zakładu” , „ nie dopuścimy do jego likwidacji”, „zastrajkujemy”. Więźniowie Zakładu Karnego w Żytkowicach nie chcieli dobrowolnie opuszczać swoich cel, na likwidacje zakładu – głośno mówili „nie” – przygotowali w tej sprawie petycję do władz. Ogromny trud włożony w walkę o „ocalenie” jak widać się opłacił, jednostka nadal istnieje i bezustannie się rozwija (źródło www.sw.gov.pl).

 

Termin wizyty: czwartek, 15.10.2015
Godzina i miejsce wyjazdu: 12.15, dworzec PKP w Radomiu
Godzina i miejsce powrotu: 15.30, dworzec PKP w Radomiu

Obowiązują zapisy.
Ilość miejsc ograniczona!

 

Więcej informacji udziela:
Opiekun Koła Naukowego Psychologii
dr Paweł Nowak
e-mail: pnowak@wsh.pl

 

prison-2

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x