skype wsh radom
rekrutacja online

Unia Europejska- narodowa przegrana czy narodowa szansa?

Udostępnij

Podczas wizyty w Wyższej Szkole Handlowej 9 kwietnia europosłanka Julia Pitera wygłosiła wykład pt. ?Unia Europejska ? narodowa przegrana czy narodowa szansa?. Polityk mówiła o korzyściach, jakie płyną ze ?zjednoczenia w różnorodności?, o szansach, jakie daje Unia Europejska oraz rozwoju Polski dzięki unijnym funduszom.

0232.jpg

Julia Pitera swój wykład rozpoczęła od wspomnienia czasów PRL w Polsce. ? Jednym brakowało ubrań, innym jedzenia. Mnie najbardziej brakowało wolności. Wszystko było limitowane. To był zamknięty układ bez dostępu do światowej literatury, prasy, wiedzy. Moim marzeniem był otwarty świat ? zaczęła europosłanka i dodała, że pokolenie urodzone po roku ?89 nie ma tej świadomości, gdyż demokracja, w której obecnie żyjemy została im dana niejako z Konstytucji. Pitera mówiła o ówczesnych problemach m.in. z wyjazdem za granicę, braku możliwości pracowania legalnie poza Polską, wielorakim ograniczeniom oraz decydowaniu za ?obywatela?.

Po wykładzie odbyła się dyskusja. Nie zabrakło pytań od zagranicznych studentów o plusy dla Polski z bycia członkiem UE, osób starszych o dopłaty dla rolników, likwidację fabryk i Stoczni Gdańskiej oraz aktywisty z Narodowego Radomia o brak pracy.

Europosłanka ufundowała także dwa bilety wycieczkowe do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli, które zostały przekazane zwycięzcom konkursu – uczniom szkół średnich.

0246.jpg

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x